Menü Kapat

Esra Çalış

2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden lisans, 2019 yılında da Ankara Üniversitesi yüksek lisans programından mezun oldum. Lisans ve Lisans üstü eğitimim boyunca hocalarımın çok değerli yönlendirmeleriyle sadece mesleki değil entelektüel ve kültürel açıdan da kendimi geliştirdim.

Lisans eğitimi sırasında Linux tabanlı sistem üzerinden açık kaynak kodlu E-prints yazılımını kullanarak Kütüphane Sistemi tasarladım. Ayrıca Merkez Bankası ve Verimlilik Genel Müdürlüğünde stajlar yaptım. Bunun yanı sıra hobi olarak resim yapmaya, yan flüt ve piyano çalmaya başladım ve hala piyano eğitimim devam etmedir.

Mezun olduğum sene Milli Kütüphanede gerçekleştirilen projede görev aldım. 2012 yılında KPSS ile TCDD 2. Bölge Müdürlüğü Arşivine atandım. Daha sonra ilgili görevin kendime uygun olmadığını düşünerek istifa ettim. 2014 yılında tekrar KPSS ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine Kütüphaneci olarak atandım. İlgili üniversitede “açık erişim, KİTS, TÜBESS, elektronik kaynaklar ve kullanıcı eğitimlerinden” sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ayrıca 2019 güz döneminde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi BBY bölümünde BBY 403 Elektronik Yayıncılık ve BBY 105 Bilgisayar ve Bilgi Ağları derslerini verdim.

Kendinize müsaade ettiğiniz kadar gelişebilirsiniz… Bazen sınırı zorlamak lazım. 😉

Sevgiler…

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir