Menü Kapat

Merve Eryılmaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldum. Öğrencilik hayatım boyunca Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesinde yarı zamanlı olarak çalışma imkanı buldum. Mesleki stajlarımı yurt içi ve yurt dışında tamamladım. Hem stajlarım , hem katıldığım toplantı ve seminerler sırasında farklı ülkelerdeki pek çok kütüphaneyi yerinde ziyaret ederek meslektaşlarımla tanıştım. Lisans hayatım boyunca alanımla ilgili meslek örgütlerinde çalıştım, bilimsel toplantılara katıldım ve bazı bilimsel toplantılarda görev aldım.

Almış olduğum bilgi ve belge yönetimi eğitiminin yanı sıra mesleğimizi destekleyici, yönetimsel anlamda bana katkı sağlayacağına inandığım bir başka alana yönlenerek “Yönetim Bilişim Sistemleri” alanında yüksek lisans yapmaya karar verdim. 2015 yıllında Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı’ndan mezun olarak yüksek lisans derecemi aldım.

TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi Yöneticisi olarak 2012 yıllında göreve başladım. Yeni kurulan bir üniversitenin yeni kurulan kütüphanesi ile eğitim hayatım boyunca edindiğim mesleki bilgilerimi; deneyim ve tecrübeler ile perçinledim. TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesinin kurulumunun ve geliştirilmesinin yanı sıra, kurum arşiv sisteminin kurulması, EBYS alt yapısının oluşturulması ve yürütülmesi, kurum içi-dışı yazı işlerinin sürdürülmesi gibi bir çok alanda kuruculuğu üstlendim. 2014 yıllın TU Delft Üniveristesi’ne;  2015 yıllında ise Rotterdam Üniversitesi’ne personel değişim programıyla gitme fırsatı yakaladım. Halen TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesinde görevimi sürdürmekteyim. 1 kişi olarak başladığım bu yolculukta şuan 5 tam zamanlı kütüphaneci ile devam etmekteyim.

Sadece kütüphane alanında değil aynı zaman da İç-Dış Denetleme Komisyonunda ve Kurum Kalite Ekibinde çalışmalarımı sürdürmekteyim. Ankara Adliyesinde Kamu ve Ceza Bilirkişiliği Yapmaktayım.

TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi bünyesinde 9 yılda 60’ın üzerinde stajyer öğrenciye, 45 ‘in üzerinde yarı zamanlı öğrenciye imkan sağladım. Bir çok bitirme projesi ve teze, sayısız öğrenci ödevine destek oldum. Öğrenmek ve gelişmek isteyen herkese kapımız açık J

Bir kütüphaneciden fazlası olmayı hedefleyin, kendinize inanın. pişman olmazsınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir