Menü Kapat

Rıza Burak Göksoy

2008 yılında isteğe bağlı olarak hazırlık okuyarak Üniversite’ye başladım, 2009 yılında bölüme geçtim, aynı yıl bölüm bilgisayar laboratuvarında kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışmaya başladım. O yıllarda en büyük başarım 1 makine haricinde tüm cihazların çalışabilir olmasıydı.

 2013 yılında Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında test ve yedek sunucuların yönetilmesi kapsamında kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışmaya başladım.  Okul yılları boyunca açık kaynak kodlu yazılımlar ve sistemler üzerinde kendimi geliştirmeye çalıştım, GNU/Linux sunucu ortamlarında sistem güvenliği ile ilgili tecrübeler edindim. 2014 yılında okuldan mezun oldum.

 Özel sektörde birkaç firmada iş aradım, ya işler bana uymadı ya ben işlere…

 2014 yılı KPSS’ye hazırlanarak sınava girdim ve kendi alanımda 11 nci oldum.

 2015 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası arşivci alımı yaptı ve KPSS+ sözlü mülakat ile Banka’da çalışmaya hak kazandım, hala orada çalışıyorum.

 5 yılda Arşiv Yönetim Sistemi hazırlanması, Banka arşivlerinin merkezileşmesi kapsamında 300.000 klasörün etiketlenip yerleştirilmesi, 2700 satırlık Standart Dosya Planı’nın kitapçık haline getirilerek açıklamalarıyla hazırlanması projelerini bitirdim.

 Şu an Banka’nın iletim ve iletişim hatlarının yönetilmesi kapsamında görev ve sorumluluklarımı yerine getirmekteyim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir