Menü Kapat

Zeynep Akdoğan

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldum. Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği programı kapsamında 2009 yılında Nicolaus Copernicus Üniversitesi (Torun, Polonya) Merkez Kütüphanesi’nde mesleki stajımı tamamlayarak Bölümümüzde mesleki staj hareketliliğine katılan ilk öğrenci oldum. Mesleki stajım esnasında ve sonrasında farklı ülkelerdeki pek çok kütüphane ve arşivi yerinde inceleyerek meslektaşlarımla tanışma imkanım oldu. Lisans dönemimde alanımla ilgili sivil toplum örgütlerinde çalıştım, bilimsel toplantılara katıldım ve bazı bilimsel toplantılarda görev aldım.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Anabilim Dalı’nda 2015 yılında “Elektronik Belge Yönetimi ve Arşivleme Sistemlerinde Kurumsallaştırma Süreci: Ankara Üniversitesi Örneği” başlıklı tezim ile yüksek lisansımı tamamladım. Aynı bölümde 2016 yılında doktora eğitimime başladım. Prof. Dr. Özlem Gökkurt Demirtel hocamın danışmanlığında “Kamu Kurumlarında Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri için Politika Geliştirme Metodolojisi” doktora tez çalışmamı sürdürmekteyim.

Ankara Üniversitesi BEYAS Koordinatörlüğü’nde uzman olarak 2011 yılında işe başladım. Ankara Üniversitesi’nin farklı birimlerinde e-imza, resmi yazışma ve dosyalama, elektronik belge yönetimi konularında teorik ve uygulamalı eğitim verdim.

Ankara Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Kütüphanesi’nde 2018 tarihinden sonra öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. Hemşirelik Fakültesi’nde de bilgiye erişim, makale okuma ve literatür tarama konularında eğitimler verdim.

Türk Kütüphaneciliği Dergisi’nde yayın kurulu üyesi, Bilgi Yönetimi Dergisi’nde ise editör olarak görev aldım.
Uzmanlık alanlarım olan elektronik belge yönetimi, elektronik arşivleme, belge yönetimi, dijitalleştirme, e-devlet ve bilgi güvenliği konularında ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarım bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir